Sport narodowy
    Każdy kraj na świecie posiada swoją dyscyplinie sportową za którą oddał by życie ponieważ jest dla niego bardzo ważna i jedyna w swoim rodzaju, sukcesy sportowe w danym kraju przynoszą ogromne zyski finansowe które są bardzo ale to bardzo potrzebne dla kraju by mógł normalnie funkcjonować. Dany kraj skupia się na początku na jednej dyscyplinie sportowej lub na jednym sporcie po to by wyszkolić z niego dobrego zawodnika który przyniesie zyski a co za tym idzie zarobek dla państwa który będzie mógł wydać kolejne środki oszczędności na nowy sport który będzie rósł w siłę aż dany kraj będzie posiadał dwa dobrze prosperujące sporty w kraju przynoszące sukcesy. W Polsce największym sukcesem jest sport w którym zawodnicy wręcz można powiedzieć dosłownie latają na dalekie metry. Są to oczywiście skoki narciarskie, które reprezentuje świetny zawodnik, który nazywa się Adam Małysz i jest na pewno jednym z najlepszych skoczków na świecie. Tym zawodnikiem Polska może się pochwalić i właśnie to robi. Adam Małysz przyniósł nam wiele sukcesów za które państwo jest mu strasznie wdzięczne ponieważ wiąże się to z ogromnymi zyskami pieniężnymi dla państwa. Ten sport w naszym kraju już potrafi się sam utrzymać ze swoich sukcesów i dlatego kraj nie musi już w niego tak dokładać jak to było z początku i oczywiście dofinansowuje następne sporty które już odnoszą w kraju i na świecie jakiekolwiek zwycięstwa. Takim sportem jest oczywiście pływactwo. Jedną z najsłynniejszych pływaczek w naszym kraju jest Otylia Jędrzejczak. Zdobyła ona dla naszego kraju kilka złotych brązowych i srebrnych medali które mają dla nas ogromne znaczenie i oczywiście przynosi kolejne zyski dla państwa i sport automatycznie jest bardzo popularny w Polsce i zaczynają powstawać przeróżne szkoły pływackie, które szkolą młodych i ambitnych pływaków. Kolejnym bardzo znanym sportem jest żużel. Jest to dyscyplina motocyklowa która cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza na całym Śląsku i na pewno w przyszłych latach będziemy odnosić ogromne sukcesy właśnie w tej dyscyplinie sportowej.

Sportem, w którym my jako reprezentacja osiągamy coraz to większe sukcesy jest właśnie piłka siatkowa. Nasze polskie drużyny coraz lepiej w nią grają, coraz bardziej kształcą się w tym sporcie, dzięki czemu zdobywamy na mistrzostwach kolejne medale. Łatwo jest jednak patrzyć na sport z góry, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wiele energii i poświęcenia trzeba włożyć, by osiągnąć sukces. Do uprawiania piłki siatkowe trzeba wiec już pewne predyspozycje genetyczne, czyli być w miarę wysokim, bo takim osobom lepiej się gra i więcej mogą na boisku. Wyjątek stanowi Libero, który tylko odbiera w większości piłkę, nie musi być on więc za wysoki, ale z drugiej strony także nie może być niski. Kolejną rzeczą jest odpowiednie wytrenowanie mięśni do właśnie tej dyscypliny co zapewni nam dobry start. Ważne mięśnie to tu przede wszystkim nogi, bo dużo się na nich pracuje, ale i przede wszystkim ręce, bo to przecież właśnie one odbijają piłkę.

Do uprawiania tego sportu potrzeba bardzo dużo samozaparcia i nastawienia się na sukcesy, a to one są najważniejsze w tym zawodzie. Piłka siatkowa to sport dość ciężki, ma za to bardzo proste reguły co sprawia, że zyskała już sobie miliony zwolenników. Piłkę siatkową jest w stanie zrozumieć każdy, nawet małe dziecko. Ta nasza powszechna znajomość zasad tego sportu spowodowana jest w większości tym, że jest to sport bardzo popularny na szkolnych boiskach, dzieci uczą się więc jego zasad już od małego, a z uwagi na ich prostolinijność, nie stanowi to najmniejszego problemu. Problem zaczyna się w wieku nieco starszym, gdy prędkość odbijania piłki staje się coraz szybsza, coraz szybciej trzeba reagować, a także i dobierać piłki z odpowiednią mocą. Osoby słabsze mogą już sobie wtedy nie poradzić, ale w końcu to właśnie tą metodą wybiera się osoby do reprezentowania naszego kraju na mistrzostwach. Jak wszędzie – wygrywa ten, kto jest po prostu najlepszy. Więc jeżeli chcemy osiągnąć jakiekolwiek sukcesy w tej czy też w innej dyscyplinie sportu, to powinniśmy zacząć od intensywnych treningów, bo tylko one zaprowadzą nas do sukcesu.

Tagi dodane do tego wpisu przez autora bloga: , ,

Podobne wpisy

Sporty wyścigowe przy użyciu motocykli są bardzo ale to bardzo niebezpiecznymi sportami wyścigowymi ponieważ motocykle rozwijają bardzo ale to bardzo wielką prędkość w bardzo krótkim czasie co naprawdę wielu nowatorów może zlekceważyć i złamać sobie co poniektóre kończyny lub co gorsza stać się kaleką a nawet stracić jakże cenne życie, lecz pieniądze które bardzo ale […]

Bardzo wyrafinowanym sportem i bardzo eleganckim jest sport w którym jeździ się na łyżwach. Jazda na łyżwach może być figurowa klasyczna i taka w której zawodnicy razem ze sobą rywalizują na jednym torze w podobny sposób jak biegacze lecz używając łyżew, co może wydawać się o wiele trudniejsze lecz gdy trenuje się taką jazdę na […]