Sport narodowy
    Każdy kraj na świecie posiada swoją dyscyplinie sportową za którą oddał by życie ponieważ jest dla niego bardzo ważna i jedyna w swoim rodzaju, sukcesy sportowe w danym kraju przynoszą ogromne zyski finansowe które są bardzo ale to bardzo potrzebne dla kraju by mógł normalnie funkcjonować. Dany kraj skupia się na początku na jednej dyscyplinie sportowej lub na jednym sporcie po to by wyszkolić z niego dobrego zawodnika który przyniesie zyski a co za tym idzie zarobek dla państwa który będzie mógł wydać kolejne środki oszczędności na nowy sport który będzie rósł w siłę aż dany kraj będzie posiadał dwa dobrze prosperujące sporty w kraju przynoszące sukcesy. W Polsce największym sukcesem jest sport w którym zawodnicy wręcz można powiedzieć dosłownie latają na dalekie metry. Są to oczywiście skoki narciarskie, które reprezentuje świetny zawodnik, który nazywa się Adam Małysz i jest na pewno jednym z najlepszych skoczków na świecie. Tym zawodnikiem Polska może się pochwalić i właśnie to robi. Adam Małysz przyniósł nam wiele sukcesów za które państwo jest mu strasznie wdzięczne ponieważ wiąże się to z ogromnymi zyskami pieniężnymi dla państwa. Ten sport w naszym kraju już potrafi się sam utrzymać ze swoich sukcesów i dlatego kraj nie musi już w niego tak dokładać jak to było z początku i oczywiście dofinansowuje następne sporty które już odnoszą w kraju i na świecie jakiekolwiek zwycięstwa. Takim sportem jest oczywiście pływactwo. Jedną z najsłynniejszych pływaczek w naszym kraju jest Otylia Jędrzejczak. Zdobyła ona dla naszego kraju kilka złotych brązowych i srebrnych medali które mają dla nas ogromne znaczenie i oczywiście przynosi kolejne zyski dla państwa i sport automatycznie jest bardzo popularny w Polsce i zaczynają powstawać przeróżne szkoły pływackie, które szkolą młodych i ambitnych pływaków. Kolejnym bardzo znanym sportem jest żużel. Jest to dyscyplina motocyklowa która cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza na całym Śląsku i na pewno w przyszłych latach będziemy odnosić ogromne sukcesy właśnie w tej dyscyplinie sportowej.

Sport to nie tylko piłka i boisko. Sport to ludzie, to emocje kibiców, to poświęcenie i przyjaźń. Od wielu lat jestem kibicem siatkówki. Nie opuściłabym chłopaków, choćby przegrali wszystkie mecze. Kocham ich za to jacy są. Jak poświęcają się w trakcie gry, jak walczą o każdą piłkę. Kibice są i będą z nimi zawsze właśnie ze względu na to, jakimi są ludźmi, jak bardzo im na wszystkim zależy. Kiedy zestarzeją się i przestaną uprawiać sport, bo będzie to już dla nich niemożliwe, kibice wciąż będą o nich pamiętać, wspominać i świętować w prywatnym gronie urodziny swoich ulubieńców, śpiewając 100 lat do starego zdjęcia z autografem.

 

Na tym właśnie polega bycie sportowcem i bycie kibicem. Na wzajemnym szacunku bez względu na wszystko co dzieje się dookoła. Ta miłość przewyższa niekiedy miłość koleżeńską. Jak można kochać kogoś, z kim nigdy nie zamieniło się słowa, może nawet nigdy nie widziało na własne oczy lecz tylko przez ekran telewizora czy komputera? W tym właśnie tkwi sekret i zrozumieją to tylko prawdziwi kibice, praz prawdziwi sportowcy.  Życzę każdemu, aby mógł poczuć coś takiego. Bo te uczucia pozostają w sercu aż do samej śmierci. I to jest właśnie piękne i niezastąpione.

Podobne wpisy

Słowo basen dla niektórych kojarzy się z odpoczynkiem dobrą zabawą, relaksem i innymi rzeczami które są dla nas bardzo przyjemne i bardzo ale to bardzo nam pomagają w przeróżnych bólach, dzięki basenowi możemy z łatwością poprawić kondycje która jest bardzo potrzebna w dzisiejszym bardzo zabieganym świecie. Wielu specjalistów od odchudzania twierdzi że woda bardzo dobrze […]

Na pewno wielu z nas czuje się dumnych oglądając telewizję, a w niej kilki Polaków, którzy rozsławiają Polskę na całym świecie. Jest parę takich osób, które rzeczywiście w kwestii sportowej bardzo przysłużyły się dla naszego kraju i powinniśmy być im za to wdzięczni. Ci ludzie poświęcają cale swoje życie na treningi, aby stać się jak […]